0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

مقالات دامپزشکی


در این بخش سعی میکنیم هر ماه چند موضوع مهم رو مختصر و مفید براتون توضیح بدیم. اگر در مورد موضوع خاصی کنجکاو هستید از بخش پیام‌ها موضوع‌تون رو باهامون در میان بگذارید تا در اسرع وقت در اون مورد براتون مقالات علمی آپلود کنیم.


مقدار مصرف نرمال آب در سگ ها چقدر است؟

مقدار مصرف نرمال آب در سگ ها چقدر است؟

میزان آب بدن سگ ها مساله ای بسیار مهم است و بی توجهی به مقدار آن می تواند تاثیرات دراز مدت و کوتاه مدت روی بدن آنها داشته باشد. کم آبی بدن سگ میتواند نشانه بیماری نیز باشد.بنابراین سگ ها حتما باید برای جلوگیری از کم آبی به مقدار کافی آب دریافت کنند. ما در این بخش علائم و تاثیرات کم آبی و روش های پیشگیری از آن را برای شما شرح می دهیم و به برخی سوالات رایجی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید پاسخ می دهیم.

گرومینگ در سگ ها

گرومینگ در سگ ها

علاوه بر پیاده روی روزانه یکی دیگر از کارهای مهم صاحبان حیوانات خانگی گرومینگ مداوم آن ها است. گاهی لازم است که گرومینگ در خانه هم انجام شود. مثلا برای سگ های بزرگ و قد بلند. در این مقاله از اطلاعات لازم در مورد گرومینگ مطلع خواهید شد

سگ ها و هندوانه

سگ ها و هندوانه

با شروع فصل تابستان و گرما شاید کنجکاو باشید که بدانید آیا میتوانید از میوه مورد علاقه خودتان در این فصل، یعنی هندوانه، برای سگ تان نیز استفاده کنید؟ در این مقاله همه چیز را در مورد خوردن هندوانه توسط سگها با شما در میان میگذاریم...

همه چیز درباره دنبال کردن گربه ها توسط سگ ها

همه چیز درباره دنبال کردن گربه ها توسط سگ ها

شاید برایتان جالب باشد که علت افسانه قدیمی دنبال کردن گربه‌ها توسط سگ‌ها را بدانید اما مهم‌تر از آن این است که عواقب آن را برای گربه‌ها و سگ‌ها بدانیم و با روش‌هایی حدالامکان از رخداد آن جلوگیری کنیم. در این مقاله همه چیز درباره چرایی این اتفاق و راهکارهایی برای جلوگیری از این موضوع توضیح داده شده است.

کدام یک از نژادهای سگ کمترین ریزش مو را دارند؟

کدام یک از نژادهای سگ کمترین ریزش مو را دارند؟

ریزش مو یک مکانیسم طبیعی برای رهایی و خلاص شدن از موهای آسیب دیده و پیر  در همه‌ی سگ‌هاست. بعضی از سگ‌ها بطور ژنتیکی ریزش موی کمی دارند. مو در این  نژاد‌ها بلند می‌شوند که به راحتی نمی ریزند و آسیب نمی‌بینند. معمولا این  سگ‌ها برای جلوگیری از گره خوردن مویشان باید مداوم گرومینگ و براشینگ شوند. این نژادها به دلیل محدودیت در ریزش مویشان کمتر حساسیت‌زا هستند. در این مقاله محبوب‌ترین نژادها را با کمترین ریزش مو به شما معرفی میکنیم.

نفخ در سگ‌ها

نفخ در سگ‌ها

هر کسی که تجربه‌ی نگهداری از سگ را داشته باشد بوی بد ناشی از نفخ را نیز تجربه کرده است. بوی آن به خودی خود می تواند خانواده را از اتاق فراری دهد. از شوخی گذشته ، نفخ شکم سگ شما می‌تواند نشان دهنده‌ی یک بیماری خطرناکتر باشد. اما چگونه میتوان فهمید که این فقط یک نفخ شکم ساده است یا چیزی بدتر؟

مراجعه به دامپزشکی هر چندوقت یکبار؟

مراجعه به دامپزشکی هر چندوقت یکبار؟

افرادی که به تازگی صاحب حیوان خانگی شده اند، در مورد اینکه حیوان خانگی شان هر چند وقت یکبار باید به دامپزشک مراجعه کند، مطمئن نیستند.پاسخ این است که هر حیوان خانگی در طول عمر خود برنامه زمانی متفاوتی برای بازدید از دامپزشک خواهد داشت. توله سگ ها و بچه گربه های جوان خیلی بیشتر از سگ یا گربه بالغ و سالم نیاز به مراجعه به دامپزشک دارند و حیوانات خانگی مسن ممکن است  برای پیشگیری از مشکلات سلامتی مربوط به افزایش سن نیاز به معاینات مکرر داشته باشند.اگر میخواهید بدانید که «سگ من چند وقت یک‌بار باید به دامپزشکی برود» یا «آیا زمان معاینه مجدد گربه‌ ام فرا رسیده است؟»این مطلب را بخوانید تا همه چیز را در مورد مراجعه به دامپزشک برای حیوان خانگی خود بدانید.

آیا برداشت گوش دوبرمن ضروری است؟

آیا برداشت گوش دوبرمن ضروری است؟

گوش بری دوبرمن بسیار شایع است. گوش بری یک عمل جراحی است که در آن بخشی از  گوش سگ برداشته می شود و باعث می شود گوش ها شکل ایستاده به خود بگیرند.در این مقاله مروری کوتاه بر چرایی این موضوع، نحوه انجام و لزوم یا عدم لزوم این جراحی خواهیم داشت.

چک لیست تمیزکاری های بهاری

چک لیست تمیزکاری های بهاری

بهار فرا رسیده و این یعنی هوای گرمتر، روزهای طولانی تر و البته نظافت بهاری. برای بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی، نظافت دوست پشمالوی آن ها می تواند یک کار تمام وقت باشد، اما پرداختن به تمیز کردن حیوان خانگی کمی وقت گیر تر از نگهداری روزانه اوست. هرچند که به تعویق انداختن نظافت آسان  است، اما شما (و حیوان خانگی تان) پس از تکمیل لیست کارهایتان خوشحال خواهید شد. برای شروع، پنجره‌هایتان را باز کنید تا هوای تازه وارد شود، موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش کنید و چک ‌لیست نظافت بهاری زیر را  دنبال کنید.

توصیه هایی برای داشتن یک باغچه ی امن بهاری برای حیوانات خانگی

توصیه هایی برای داشتن یک باغچه ی امن بهاری برای حیوانات خانگی

برای افرادی که استعداد ذاتی در پرورش گیاهان دارند، فرا رسیدن بهار برای آن ها به معنی این است که وقت باغبانی فرا رسیده! در حالی که باغچه مکانی عالی برای گذراندن وقت با سگ ها و گربه ها در فضای باز است، آب و هوای گرم بهاری خطرات احتمالی مسمومیت را افزایش می دهد. بسیاری از گیاهان بهاری و مواد شیمیایی رایج باغبانی حتی در مقادیر بسیار اندک برای حیوانات خانگی سمی هستند. با مراقبت از خطراتی از این قبیل ، حیوان خانگی خود را را در بهار امسال ایمن نگه دارید، ما در این مقاله شما را رهمنمایی میکنیم.

دکتر سیما احسن
دامپزشک حیوانات خانگی
بورد تخصصی بیماریهای داخلی حیوانات خانگی
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...