0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

مقالات دامپزشکی


در این بخش سعی میکنیم هر ماه چند موضوع مهم رو مختصر و مفید براتون توضیح بدیم. اگر در مورد موضوع خاصی کنجکاو هستید از بخش پیام‌ها موضوع‌تون رو باهامون در میان بگذارید تا در اسرع وقت در اون مورد براتون مقالات علمی آپلود کنیم.


آیا سگم میتواند توت فرنگی بخورد؟

آیا سگم میتواند توت فرنگی بخورد؟

هیچ چیز بهتر از گاز گرفتن توت فرنگی آبدار در فصل اوج آن نیست و خبر خوب این است که سگ شما می تواند در کنار شما از آن لذت ببرد. تا زمانی که از توت فرنگی تازه استفاده کنید، این غذای مورد علاقه در هوای گرم یک خوراکی سالم و خوشمزه برای توله سگ شماست(توت فرنگی های کنسرو شده یا توت فرنگی های موجود در شربت سرشار از شکر هستند و باید از مصرف آن اجتناب کنید). در این مطلب فواید توت فرنگی برای سلامت سگ ها و نحوه اضافه کردن آن را به رژیم غذایی توله سگ شما آورده شده است.

اسهال در حیوانات خانگی

اسهال در حیوانات خانگی

اسهال که به معنی وجود آب اضافی در مدفوع است ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بیماری های روده کوچک یا بزرگ رخ دهد، هرچند که اسهال به صورت ثانویه و به عنوان عارضه سایر بیماری های غیرگوارشی هم میتواند رخ دهد. در این مقاله در مورد علل رخداد، روش های تشخیص و در نهایت درمان آن به صورت مختصر توضیح داده ایم.

آیا من میتوانم به سگم ایبوپروفن بدهم؟

آیا من میتوانم به سگم ایبوپروفن بدهم؟

 آیا زمانی که شما یا یکی از اعضای خانواده درد خفیف تا متوسط همراه با سردرد، آرتریت یا فشار عضلانی احساس میکنید به سراغ مصرف داروی ایبوپروفن میروید؟ بسیاری از مردم این کار را انجام میدهند زیرا دارویی نسبتا بی خطر، ارزان و تقریباً در دسترس است (بدون نیاز به نسخه دارویی). اما آیا زمانی که سگ مان درد دارد هم میتوانیم به او ایبوپروفن بدهیم؟ در این مقاله توضیحاتی درباره دارو ایبوپروفن و اینکه که آیا دادن ایبوپروفن به سگ ها بی خطر است یا خیر میدهیم و نشان میدهیم چرا هرگز نباید آن را بدون تجویز دکتر دامپزشک به سگ خود بدهیم.

ریزش مو در حیوانات خانگی

ریزش مو در حیوانات خانگی

ریزش مو در حیوانات خانگی از نگرانی های اصلی صاحبان پت و یکی از دلایل مراجعه به کلینیک های دامپزشکی است.ریزش دلایل متعددی دارد که برخی از آنها طبیعی و برخی به علت بیماری های مختلفی می باشد که در این مقاله به بررسی انواع علل ریزش می پردازیم.

حساسیت پوستی در حیوانات

حساسیت پوستی در حیوانات

حساسیت پوستی از جمله مشکلات اساسی در حیوانات به خصوص حیوانات خانگی است که باعث نگرانی صاحبان پت و دامپزشکان می شود و در صورت عدم رسیدگی  می تواند باعث بیماری  های ثانویه ،عفونت ها،و مشکلات زیادی در حیوانات خانگی شود.  دانستن انواع و عوامل ایجاد کننده آن در پیشگیری و درمان به موقع کمک کننده باشد

تغذیه خرگوش ها

تغذیه خرگوش ها

خرگوشها حیوانات خانگی جذابی هستند که نیازمندیهای خاص خود را دارند. دندانهای آنها به صورت مرتب در حال رشد است، لذا رعایت یک جیره مناسب برای پیشگیری از مشکلات دهان و دندان و سایر مشکلات گوارشی در آنها بسیار ضروری است. در این مقاله کلیات تغذیه خرگوشها را برای شما توضیح میدهیم.

بی اشتهایی در حیوانات خانگی

بی اشتهایی در حیوانات خانگی

بی اشتهایی یکی از نگرانی های صاحبان پت است که دامپزشکان با آن مواجه هستند. بی اشتهایی میتواند به دلایل شرایط متعدد و یا در جریان رخ داد یک بیماری باشد. کاهش اشتها منجر به کاهش منابع انرژی قابل دسترس برای بدن می شود که در طولانی مدت،  می تواند منجر به بروز مشکلات ثانویه از جمله ضعف سیستم ایمنی ، کم آبی بدن و در برخی موارد مشکلات کبد یا روده شود. در این مقاله به علل مهم، نحوه تشخیص و کمک به درمان حیوان بی اشتها می پردازیم.

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص یک فرایند مهم و  پایه‌ای در تربیت  سگ است که می‌تواند به صورت موثر به مرتبتر شدن فضای  زندگی شما و سگ کمک  کند. در ادامه، بهترین روش‌ها برای آموزش سگ برای مدفوع  کردن در جای مخصوص  را شرح خواهم داد.

یبوست در گربه ها ، عوامل ایجاد کننده/  علایم / پیشگیری

یبوست در گربه ها ، عوامل ایجاد کننده/ علایم / پیشگیری

یبوست یا مشکل گوارشی گربه‌ها ممکن است به علت مسائل مختلفی اتفاق بیفتد،  از جمله تغذیه نامناسب، کمبود مایعات، حرکت کم، مشکلات پزشکی، استرس یا تغییرات در محیط زندگی. در زیر به برخی از علل، علائم، و راه‌های مدیریت یبوست و پیشگیری از آن در گربه‌ها پرداخته‌ام.

اختلال در رشد

اختلال در رشد

اختلال یا شکست در رشد به عنوان " عدم رشد به میزان پیش‌بینی شده یا عادی " تعریف می‌شود. عوامل زیادی می توانند منجر به مشکلات رشد در حیوان شوند که با انجام آزمایشات و تشخیص دقیق مشکل می توان تا حدودی مشکل را کنترل کرد.در این مقاله فاکتور های ایجاد کننده این مشکل و راه های کنترل آن ها را بررسی می کنیم.

دکتر سیما احسن
دامپزشک حیوانات خانگی
بورد تخصصی بیماریهای داخلی حیوانات خانگی
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...