0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

واکسیناسیون/درمان ضدانگلی/صدور شناسنامه

واکسیناسیون و صدور شناسنامه بهداشتی

پیشگیری از بیماریهای خطرناک و واگیر از جمله اصول مهم مراقبتی بسیار مهم در دامپزشکی است. پیشگیری  باعث نجات جان حیوانات، کاهش آلام آنان، پیشگیری از بروز همه گیریها و صرفه جویی در هزینه می شود. واکسن بسیاری از بیماریهای خطرناک حیوانات و همچنین برخی از بیماریهای مشترک در ایران به راحتی در دسترس اند.      

واکسیناسیون در سگ ها از 45 روزگی شروع شده و پس از تکمیل یادآورهای اولیه، سالانه تکرار می شوند که شامل بیماری های اسهال عفونی پاروویروسی سگ سانان، دیستمپر ، هپاتیت سگ سانان ، پاراآنفولانزا، لپتوسپیروز و هاری خواهد بود.

واکسیناسیون در گربه ها از 2 ماهگی شروع شده و پس از تکمیل یادآورهای اولیه، سالانه تکرار می شود که شامل بیماری های پان لوکوپنی ، کلسی ویروس گربه سانان ، راینوتراکئیت ویروسی گربه سانان و هاری خواهد بود.

واکسیناسیون در خرگوش ها از 3 ماهگی قابل انجام است که شامل بیماری های لپتوسپیروز و هاری خواهد بود.

درمان ضدانگلی در حیوانات خانگی بایستی به صورت مرتب انجام شده (فواصل تکرار ضدانگل بستگی به سن دارد) و به صورت دوره ای تکرار شود. در گونه های مختلف داروهای مختلفی به عنوان درمان ضدانگلی استاندارد تعریف شده است که دکتر دامپزشک با توجه به شیوع انگلی در منطقه جغرافیایی و شرایط بالینی حیوان برنامه ضدانگلی را برای حیوان خانگی شما تعریف کرده و بعد از تجویز مناسب دارو اطلاعات مربوطه را در شناسنامه ثبت و تاریخ یادآور مربوطه را مشخص خواهد کرد؛ که شما بایستی در تاریخ پیش بینی شده همراه با حیوان خانگی خود جهت معاینه مجدد و دریافت خدمات مربوطه مجددا به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید.
اگر حیوان شما درمان ضدانگلی و واکسیناسیون را در کلینیک آدورینا دریافت کرده است اصلا از بابت فراموشی تاریخ یادآور ها نگران نباشید چون ما مجهز به سیستم ارسال یادآور هستیم که از طریق پیامک تلفن همراه و در شرایط خاص از طریق تماس تلفنی به شما تاریخ مربوطه یادآوری خواهد شد.

تمامی حیوانات خانگی بایستی شناسنامه بهداشتی درمانی داشته باشند که صدور  آن در کلینیک دامپزشکی انجام می پذیرد. اطلاعات مندرج در شناسنامه شامل  مشخصات حیوان (گونه حیوان، نژاد، جنسیت، نام حیوان و...) و مشخصات سرپرست  حیوان به همراه اطلاعات دکتر دامپزشک معالج و شرح اقدامات بهداشتی و درمانی  انجام شده برای حیوان میباشد. توجه داشته باشید که شناسنامه بهداشتی بدون مهر دکتر دامپزشک فاقد ارزش قانونی و علمی خواهد بود. کد میکروچیپ در صورتی که قبلا برای حیوان کاشت شده باشد نیز در شناسنامه بایستی درج شده باشد. جدول وزن حیوان در تاریخهای مختلف و سوابق بیماری های خاص و اطلاعات جراحی جزو اطلاعاتی است که معمولا در شناسنامه درج میشود. 

در صورتی که حیوانی به سرپرستی گرفته اید که فاقد شناسنامه بهداشتی و یا اقدامات مورد نیاز است اصلا نگران نباشید، در آدورینا تمامی اقدامات مورد نیاز حیوان شما انجام خواهد شد؛ فقط کافی ست با یک تلفن ما را مطلع کنید تا در وقت مناسب بعد از معاینه و مشاوره با دکتر دامپزشک، تمامی اقدامات مورد نیاز حیوان شما انجام شود.
تمامی واکسن های مورد نیاز حیوانات خانگی، دارو ها ، میکروچیپ و هر آنچه که حیوان خانگی شما نیاز داشته باشد همیشه در آدورینا موجود است. تیم آدورینا به صورت مستمر آماده ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به حیوانات دوست داشتنی  شما هستند.

درنظر داشتن این نکته که هزینه های پیشگیری همیشه پایین تر از هزینه درمان است بسیار حائز اهمیت است. به تمامی صاحبان حیوانات توصیه می نماییم که هر سه تا شش ماه جهت چکاپ و بررسی بالینی وضعیت سلامتی حیوانات خود به کلینیک دامپزشکی مراجعه فرمایند.