0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

سونوگرافی / رادیولوژی

بخش تصویربرداری کلینیک آدورینا در خدمت شماست.

تصویر برداری تشخیصی یکی از مهم ترین روش ها در تشخیص و درمان بیماری ها به شمار می رود، استفاده از این ابزار اطلاعات کامل تر و دقیق تری در باره اندام های داخلی بدن حیوان از جمله سیستم عضلانی/اسکلتی ، سیستم قلبی عروقی ،دستگاه تنفسی ، دستگاه ادراری و گوارشی و.... را در اختیار  دامپزشکان قرار می دهد. این اطلاعات باعث تشخیص دقیق و درمان سریع تر بیماری توسط دامپزشک می شود و از پیشرفت بیماری جلوگیری می کنند.

کلینیک دامپزشکی آدورینا اولین و تنها مرکز در استان کردستان می باشد که مجهز به دستگاه رادیولوژی دیجیتال و دستگاه سونوگرافی کالرداپلر است که با در اختیار داشتن مجهز ترین و بروزترین دستگاه ها در بخش تصویربرداری خود همواره سعی دارد بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان در کمترین زمان ارايه دهد.

بخش رادیولوژی این مجموعه دارای مجوز رسمی از سازمان انرژی اتمی است.

دستگاه های بخش تصویر برداری کلینیک آدورینا:

-دستگاه رادیولوژی دیجیتال

-دستگاه سونوگرافی فول کالرداپلر

دستگاه رادیولوژی دیجیتال از دو بخش تیوب اشعه ساز و دتکتور دیجیتال تشکیل می شود :

تیوب اشعه ساز برند ای پی ایکس-1600 دارای مجوز رسمی از سازمان انرژی اتمی است که یکی از بهترین تیوب ها در زمینه تولید اشعه ایکس و ایجاد تصاویر با کیفیت می باشد.

دتکتور دیجیتال برند وینو آیری 17*17 که یکی از بزرگترین فلت پنل های دیجیتال است که باکیفیت ترین تصاویر را ارايه میدهد.

با استفاده از دستگاه رادیولوژی می توان مشکلات عضلانی/اسکلتی (شکستگی،در رفتگی،مشکلات مفاصل،سرطان های استخوانی، جمجمه و...)، مشکلات قفسه سینه ( بزرگ شدگی قلب،مشکلات ریوی و تنفسی و...)، مشکلات دستگاه گوارشی (اجسام خارجی ، انسداد ها و...) و مشکلات دستگاه ادراری (سنگ های ادراری و...) و .... را بررسی و تشخیص داد که تمامی آن ها در کلینیک دامپزشکی آدورینا قابل انجام می باشد.

دستگاه سونوگرافی برند Zoncare M5 دارای قابلیت های A-mode  ، B-mode  ،M-mode،  CW ،CFM  ،2D ،  CMM و .... می باشد.

با استفاده از دستگاه سونوگرافی می توان مشکلات مربوط به اندام های داخلی و پارانشیم مربوط به ارگان ها را بررسی کرده و کوچک ترین تغییر در اندام ها را شناسایی کنیم همچنین با استفاده از فناوری کالر داپلر و ریل تایم می توان مشکلات قلبی و عروقی را تشخیص دهیم.

کاربرد سونوگرافی در ارگان های مختلف:

-دستگاه ادراری تناسلی: مشکلات حاد و مزمن کلیوی ،سنگ های مجاری ادراری ، تشخیص آبستنی و تعیین سن جنین ، بیماری های رحم و تخمدان و...

-دستگاه گوارش: انسداد ها ، وجود اجسام خارجی ، التهابات دستگاه گوارشی ، سرطان ها و....

-چشم: برسی ساختار های داخلی چشم ، برسی ساختار های عصبی چشم و....

-کبد و طحال : برسی پارانشیم کبد و طحال ، برسی کیسه صفرا و....

-بیوپسی و نمونه گیری از ارگان های داخلی توسط گاید سونوگرافی و....

-برسی مشکلات قلبی و عروقی توسط کالر داپلر و ریل تایم و....