فواید توت فرنگی برای سلامت سگ ها
توت فرنگی یک میوه بسیار کم کالری و مغذی برای سگ است. آن ها منبع عالی ویتامین C هستند، یک آنتی اکسیدان که می تواند به کاهش التهاب و پیری در سگ ها کمک کند. آنها همچنین سرشار از ویتامین B1، ویتامین B6 و ویتامین K و همچنین پتاسیم، منیزیم، ید و اسید فولیک هستند.
توت فرنگی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است و می تواند پوست سگ شما را سالم نگه دارد و پوشش او را براق نگه دارد. توت فرنگی همچنین سرشار از فیبر است که می تواند به هضم در سگ شما کمک کند. آن ها حتی دارای آنزیم خاصی هستند که به سفید شدن دندان های توله سگ شما کمک می کند.

چگونه توت فرنگی را به رژیم غذایی سگ خود اضافه کنیم؟
در ابتدا باید توت فرنگی کاملا تمیز شسته شود. سر، ساقه و برگ ها را جدا کنید. سپس برای جلوگیری از خفگی و کمک به هضم بهتر میوه، آن را به قطعاتی به اندازه گاز سگتان برش دهید. توت فرنگی را نیز می توان پوره کرد و به غذای سگ اضافه کرد. قطعات یخ زده را می توان ذخیره کرد تا بعداً برای خوراکی های خوشمزه یا حتی تشویقی های آموزشی استفاده شوند. برای ایمن بودن، از توت فرنگی های کنسرو شده یا فرآوری شده یا محصولاتی با طعم توت فرنگی مصنوعی خودداری کنید، زیرا می توانند برای سلامتی توله سگ شما خطرناک باشند.
توت فرنگی حاوی قند است، بنابراین مقدار کمی از آن تاثیر زیادی دارد. خوردن توت فرنگی زیاد ممکن است باعث اسهال یا ناراحتی معده سگ شما شود (اگر درخت توت فرنگی در حیاط خانه خود دارید، به سگ خود دسترسی به آن ندهید.) یک معیار خوب برای اندازه گیری میزان مصرفی روزانه  این است که یک توت فرنگی در روز برای سگ های کوچک، سه تا چهار عدد برای سگ های متوسط و حداکثر پنج توت فرنگی برای سگ های بزرگ.
هر زمان که غذای جدیدی را به رژیم غذایی سگ خود اضافه می کنید، بهتر است آن را آهسته مصرف کند. با مقادیر کم شروع کنید و ببینید سگ شما چگونه واکنش نشان می دهد. واکنش های آلرژیک به توت فرنگی رایج نیست اما ممکن است رخ دهد. ! برای ایمن بودن، قبل از دادن توت فرنگی به سگ خود با دامپزشک خود مشورت کنید.


بازنویسی توسط مهسا فرهودی مقدم
دانشجوی دکتری عمومی
کارآموز کلینیک آدورینا