تغذیه اصولی برای خرگوش شامل موارد زیر است:

علوفه خشک: بخش اصلی تغذیه خرگوش‌ها باید از علوفه خشک مخصوص خرگوش‌ها باشد که حاوی فیبرهای غذایی مناسبی باشد.
سبزیجات تازه: خرگوش‌ها به سبزیجات تازه مانند هویج، سلاد، گلخانه، گیاهان آروماتیک (مثل نعناع) و برگ‌های سبزیجاتی نیاز دارند.
میوه:  میوه‌هایی مانند سیب، توت، هلو، توت فرنگی و آناناس به عنوان مکملی در  تغذیه خرگوش‌ها می‌توانند استفاده شوند. اما باید مواظب بود که میوه‌ها را  به میزان مناسب و به صورت خرد شده بدهید تا مشکلات گوارشی ایجاد نشود.
آب: خرگوش‌ها نیاز به آب دارند. بنابراین، باید همیشه آب تازه در دسترس خرگوش قرار داده شود.
جلوگیری از غذاهای مضر: مطمئن شوید که خرگوش شما از غذاهای مضر برایش جلوگیری شود مانند شکلات، آبنبات، قهوه، سس‌ها و غذاهای پرچرب.
محیط  سرگرم کننده : خرگوش‌ها به محیط سرگرم کننده احتیاج دارند تا بتوانند خودشان را سرگرم  کنند. برای این منظور اسباب بازی‌ها، تونل‌ها و محیط‌هایی با امکانات  تفریحی برای آن‌ها فراهم کنید.
مشاوره  دامپزشکی: در مورد تغذیه خرگوش‌ها و نیازهای آن‌ها بهتر است با یک دامپزشک مشورت کنید تا تغذیه مناسبی برای خرگوش خود بر اساس نیازهای خاص او تهیه  کنید.

خرگوش ها چند وقت یکبار باید غذا بخورند ؟

خرگوش‌ها  باید همیشه دسترسی به علوفه خشک و سبزیجات تازه داشته باشند، اما به طور  معمول بسته به نوع غذایی و شرایط محیطی، می‌توانند به صورت مرتب و در  بازه‌های زمانی مشخص غذا بخورند. به طور کلی:

علوفه خشک: باید همیشه در دسترس خرگوش باشد و به صورت مداوم در جا داده شود تا خرگوش بتواند به میزان نیاز خودش مصرف کند.
سبزیجات  تازه: سبزیجات تازه نیز باید به صورت روزانه یا چند بار در هفته به خرگوش  ارائه شود. می‌توانید مقداری از سبزیجات را در جعبه‌ی اختصاصی‌شان قرار  دهید تا همیشه در دسترس خرگوش باشد.
میوه:  میوه می‌تواند به عنوان مکملی به غذای خرگوش اضافه شود، اما نباید به  میزان زیادی داده شود زیرا میوه‌ها ممکن است برای خرگوش‌ها مضر باشند.  معمولاً میوه را یک یا دو بار در هفته به میزان مناسب دهید.

مقدار  غذایی که به خرگوش‌ها باید داده شود، بستگی به وزن، سن، فعالیت و نیازهای  خاص هر خرگوش دارد. در ادامه چند نکته کلی را برای تغذیه خرگوش‌ها بیان  می‌کنم:

علوفه خشک: برای  علوفه خشک، به طور معمول می‌توانید مقداری بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ گرم در روز برای  خرگوش بزرگتر و ۸۰ تا ۱۰۰ گرم برای خرگوش‌های کوچک‌تر در نظر بگیرید. این  مقدار را به دو یا سه وعده در طول روز تقسیم کنید.
سبزیجات  تازه: سبزیجات تازه باید به صورت روزانه به خرگوش داده شود. معمولاً یک  پیمانه‌ی سبزیجات تازه برای هر کیلو وزن خرگوش مناسب است.
میوه:  میوه‌ها به عنوان مکملی به تغذیه خرگوش‌ها اضافه می‌شوند. بهتر است  میوه‌ها را به میزان کمی و به صورت خرد شده به خرگوش دهید. مثلاً یک تا دو  قاشق چایخوری میوه‌های خرد شده برای هر دو قسمت غذایی مختلف در هفته مناسب  است.

همچنین برای مطمئن  شدن از تغذیه صحیح خرگوش خود، بهتر است با دامپزشک مشورت کنید. دامپزشک با بررسی وضعیت فیزیکی و سلامتی خرگوش می‌تواند به شما راهنمایی‌های دقیق‌تری  در مورد مقدار و نوع غذا بدهد.