0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

مقالات دامپزشکی


چک لیست تمیزکاری های بهاری

چک لیست تمیزکاری های بهاری

بهار فرا رسیده و این یعنی هوای گرمتر، روزهای طولانی تر و البته نظافت بهاری. برای بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی، نظافت دوست پشمالوی آن ها می تواند یک کار تمام وقت باشد، اما پرداختن به تمیز کردن حیوان خانگی کمی وقت گیر تر از نگهداری روزانه اوست. هرچند که به تعویق انداختن نظافت آسان  است، اما شما (و حیوان خانگی تان) پس از تکمیل لیست کارهایتان خوشحال خواهید شد. برای شروع، پنجره‌هایتان را باز کنید تا هوای تازه وارد شود، موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش کنید و چک ‌لیست نظافت بهاری زیر را  دنبال کنید.

توصیه هایی برای داشتن یک باغچه ی امن بهاری برای حیوانات خانگی

توصیه هایی برای داشتن یک باغچه ی امن بهاری برای حیوانات خانگی

برای افرادی که استعداد ذاتی در پرورش گیاهان دارند، فرا رسیدن بهار برای آن ها به معنی این است که وقت باغبانی فرا رسیده! در حالی که باغچه مکانی عالی برای گذراندن وقت با سگ ها و گربه ها در فضای باز است، آب و هوای گرم بهاری خطرات احتمالی مسمومیت را افزایش می دهد. بسیاری از گیاهان بهاری و مواد شیمیایی رایج باغبانی حتی در مقادیر بسیار اندک برای حیوانات خانگی سمی هستند. با مراقبت از خطراتی از این قبیل ، حیوان خانگی خود را را در بهار امسال ایمن نگه دارید، ما در این مقاله شما را رهمنمایی میکنیم.

مسائلی که باید قبل از کوه نوردی با سگ خود در نظر بگیرید.

مسائلی که باید قبل از کوه نوردی با سگ خود در نظر بگیرید.

پیاده روی و لذت بردن از زیبایی های طبیعت از بهترین فعالیت ها در هر آب و هوایی است. با این حال قبل از اینکه شما و سگتان بیرون رفتن و پیاده روی خوبی را تجربه کنید باید اقداماتی را برای حفظ امنیت و آرامش انجام دهید که در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده های خطرناک برای حیوانات خانگی

مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده های خطرناک برای حیوانات خانگی

آیا می دانستید که بسیاری از محصولات تمیز کننده رایج حاوی مواد شیمیایی مضر هستند؟  در واقع، همان موادی که نویدبخش نتایج عالی در پاکیزگی را می دهند، می توانند دوستان پشمالوی شما را بیمار کنند. بنابراین، زمانی که شما برای تمیز به نظر رسیدن همه چیزدرتلاش هستید ، باید محصولات پاک کننده ای انتخاب کنید که برای حیوان خانگیتان بی خطر باشد.  در این مقاله، با فهرست کردن مواد شیمیایی و محصولات پاک کننده خانگی که هرگز نباید در اطراف حیوانات خانگی خود استفاده کنید، در این امر به شما کمک می کنیم.

تغذیه ی سگ ها با مرغ ، چقدر و چگونه ؟!

تغذیه ی سگ ها با مرغ ، چقدر و چگونه ؟!

سگ ها عاشق مرغ هستند ولی نباید فقط مرغ بخورند ، چون ممکنه دچار مشکلات مزمن متابولیکی و گوارشی بشوند. برای تغذیه آنها با مرغ بایستی حتما نکات مهمی رو در نظر گرفت. در این مقاله براتون در مورد اینکه چه وقت هایی به سگمون مرغ بدیم و چطور اون رو آماده کنیم توضیح میدیم.

ترس از مکان ها و اشیاء در گربه ها

ترس از مکان ها و اشیاء در گربه ها

ترس در حیوانات به آسانی شکل میگیرد و در مورد گربه ها به طور خاص بیشتر  صدق میکند. این به این معنی است که آن ها به آسانی می توانند از اشیا و  صداهای مختلف بترسند. از بین بردن ترسی که به طور کلی در شخصیت گربه نهادینه شده باشد به این  دلیل که منبع اولیه ترس مجهول است، پیچیده و دشوار خواهد بود. درک این نکته  که مشکلاتی مانند عدم استفاده مستمر از ظرف خاک، چنگ اندازی و حالت های  تهاجمی، لیسیدن بیش از حد و حتی ریزش مو می تواند از نشانه های ترس و استرس  باشد؛ در تعامل با گربه ها بسیار مهم است.در این مقاله با ما همراه باشید تا مروری بر عوامل دخیل و راهکارهای مناسب آن داشته باشیم.

همه چیز در مورد سیستم تناسلی سگ ها و رفتار جنسی آنها

همه چیز در مورد سیستم تناسلی سگ ها و رفتار جنسی آنها

آیا برای شما سوال پیش اومده که چرخه جنسی سگ های نر و ماده چطوریه و رفتار های جنسی که سگ خانگی من بروز میده نشانه ی چیه ، در مورد عقیم سازی سوال دارید که کی انجام بشه و تاثیرات اون رو روی چرخه جنسی میخواید بدونید؟ در مورد جفت گیری اونها سوال دارید ؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا براتون توضیح بدیم.

چرا گربه ها صاحبانشان را می لیسند؟

چرا گربه ها صاحبانشان را می لیسند؟

بعضی از گربه ها دوست دارند بدن صاحبانشان و یا لباس آنان را لیس بزنند. آنها مصرانه به دنبال لیسیدن بازوها، صورت و سایر نواحی بدون پوشش بدن هستند. دلایل مختلفی برای بروز این رفتار وجود دارد. در این مقاله این موضوع را بررسی و راهکارهایی به شما ارائه میدهیم.

بهداشت دهان و دندان در سگ و گربه

بهداشت دهان و دندان در سگ و گربه

حفظ نظافت دندان حیواناتتان درست به اندازه حفظ نظافت دهان انسانها اهمیت دارد. تحقیقات نشان داده است که بیماریهای عفونی لثه، دهان و دندان می تواند به سایر ارگان ها هم منتقل و باعث بیماریهای کشنده شود. در این مقاله مروری بر روند رشد دندانهای سگ و گربه و نحوه مراقبت از آنها خواهیم داشت.

پنجه زدن (اسکرچینگ) مخرب در گربه ها

پنجه زدن (اسکرچینگ) مخرب در گربه ها

گربه ها عاشق پنجه زدن هستند. آنها در هنگام بازی، در هنگام کش و قوس دادن  بدنشان، موقع تعیین قلمرو و حتی در مواقع ترساندن سایر گربه ها پنجه های  خود را به سطوح می کشانند. از آنجاییکه چنگال های گربه ها نیاز به تیز شدن  دوره ای دارند، گربه ها پنجه های خود را برروی سطوح مختلف می کشند تا سطح  فرسوده را بردارند، پوسته خارجی ناخن را بسابند و ناخن تیز را در معرض قرار  دهند؛ که البته تمام این پنجه کشیدن ها اگر در جای مناسب نباشد منجر به  آسیب به مبلمان و سایر سطوح منزل خواهد شد. در این مقاله با ما همراه باشید تا مروری بر راهکارهایی برای آموزش رفتار صحیح اسکرچینگ به گربه و نباید های این موضوع داشته باشیم.

دکتر سیما احسن
دامپزشک حیوانات خانگی
بورد تخصصی بیماریهای داخلی حیوانات خانگی
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...