0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

مقالات دامپزشکی


در این بخش سعی میکنیم هر ماه چند موضوع مهم رو مختصر و مفید براتون توضیح بدیم. اگر در مورد موضوع خاصی کنجکاو هستید از بخش پیام‌ها موضوع‌تون رو باهامون در میان بگذارید تا در اسرع وقت در اون مورد براتون مقالات علمی آپلود کنیم.


تغذیه خرگوش ها

تغذیه خرگوش ها

خرگوشها حیوانات خانگی جذابی هستند که نیازمندیهای خاص خود را دارند. دندانهای آنها به صورت مرتب در حال رشد است، لذا رعایت یک جیره مناسب برای پیشگیری از مشکلات دهان و دندان و سایر مشکلات گوارشی در آنها بسیار ضروری است. در این مقاله کلیات تغذیه خرگوشها را برای شما توضیح میدهیم.

بی اشتهایی در حیوانات خانگی

بی اشتهایی در حیوانات خانگی

بی اشتهایی یکی از نگرانی های صاحبان پت است که دامپزشکان با آن مواجه هستند. بی اشتهایی میتواند به دلایل شرایط متعدد و یا در جریان رخ داد یک بیماری باشد. کاهش اشتها منجر به کاهش منابع انرژی قابل دسترس برای بدن می شود که در طولانی مدت،  می تواند منجر به بروز مشکلات ثانویه از جمله ضعف سیستم ایمنی ، کم آبی بدن و در برخی موارد مشکلات کبد یا روده شود. در این مقاله به علل مهم، نحوه تشخیص و کمک به درمان حیوان بی اشتها می پردازیم.

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص

آموزش سگ برای مدفوع کردن در جای مخصوص یک فرایند مهم و  پایه‌ای در تربیت  سگ است که می‌تواند به صورت موثر به مرتبتر شدن فضای  زندگی شما و سگ کمک  کند. در ادامه، بهترین روش‌ها برای آموزش سگ برای مدفوع  کردن در جای مخصوص  را شرح خواهم داد.

یبوست در گربه ها ، عوامل ایجاد کننده/  علایم / پیشگیری

یبوست در گربه ها ، عوامل ایجاد کننده/ علایم / پیشگیری

یبوست یا مشکل گوارشی گربه‌ها ممکن است به علت مسائل مختلفی اتفاق بیفتد،  از جمله تغذیه نامناسب، کمبود مایعات، حرکت کم، مشکلات پزشکی، استرس یا تغییرات در محیط زندگی. در زیر به برخی از علل، علائم، و راه‌های مدیریت یبوست و پیشگیری از آن در گربه‌ها پرداخته‌ام.

اختلال در رشد

اختلال در رشد

اختلال یا شکست در رشد به عنوان " عدم رشد به میزان پیش‌بینی شده یا عادی " تعریف می‌شود. عوامل زیادی می توانند منجر به مشکلات رشد در حیوان شوند که با انجام آزمایشات و تشخیص دقیق مشکل می توان تا حدودی مشکل را کنترل کرد.در این مقاله فاکتور های ایجاد کننده این مشکل و راه های کنترل آن ها را بررسی می کنیم.

پرخاشگری در سگ ها

پرخاشگری در سگ ها

اگرچه صدای پارس کردن گاهی اوقات می‌تواند برای صاحبان سگ و همسایگان ناراحت کننده باشد، اما حمله کردن و گاز گرفتن مشکلات بسیار جدی‌تری به وجود می آورند. این رفتارها در مقابل انسان ها می تواند شدیدتر باشد و اگر سگی سابقه گازگرفتن غریبه ها را داشته باشد برای هر مهمانی که به خانه انها می رود یک تهدید محسوب می شود.

اختلالات عصبی عضلانی در حیوانات خانگی

اختلالات عصبی عضلانی در حیوانات خانگی

اختلالات عصبی عضلانی شامل طیف وسیعی از بیماری‌ها می‌شود که بر سیستم عصبی محیطی تأثیر می‌گذارند که شامل تمام اعصاب حرکتی و حسی است که مغز و نخاع را به بقیه بدن متصل می‌کند. ضعف پیشرونده عضلانی علامت برجسته این اختلالات است.

خوراکی های ممنوعه برای عروس هلندی

خوراکی های ممنوعه برای عروس هلندی

اکثر کسانی که از پرنده نگهداری می‌کنند سوال هایی در مورد تغذیه برایشان پیش می‌آید مانند:«چه خوراکی هایی را نمی‌توان به عروس هلندی داد؟»«آیا می‌توانم از غذای خودم به عروس هلندی بدهم؟»«خوراکی های ممنوعه‌ی عروس هلندی کدامند؟»«اگر پرنده از خوراکی های ممنوعه مصرف کند چه می‌شود؟»«علائم مسمومیت با این خوراکی ها چیست؟».اگر این سوال ها برای شما نیز پیش آمده با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

مقدار مصرف نرمال آب در سگ ها چقدر است؟

مقدار مصرف نرمال آب در سگ ها چقدر است؟

میزان آب بدن سگ ها مساله ای بسیار مهم است و بی توجهی به مقدار آن می تواند تاثیرات دراز مدت و کوتاه مدت روی بدن آنها داشته باشد. کم آبی بدن سگ میتواند نشانه بیماری نیز باشد.بنابراین سگ ها حتما باید برای جلوگیری از کم آبی به مقدار کافی آب دریافت کنند. ما در این بخش علائم و تاثیرات کم آبی و روش های پیشگیری از آن را برای شما شرح می دهیم و به برخی سوالات رایجی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید پاسخ می دهیم.

گرومینگ در سگ ها

گرومینگ در سگ ها

علاوه بر پیاده روی روزانه یکی دیگر از کارهای مهم صاحبان حیوانات خانگی گرومینگ مداوم آن ها است. گاهی لازم است که گرومینگ در خانه هم انجام شود. مثلا برای سگ های بزرگ و قد بلند. در این مقاله از اطلاعات لازم در مورد گرومینگ مطلع خواهید شد

دکتر سیما احسن
دامپزشک حیوانات خانگی
بورد تخصصی بیماریهای داخلی حیوانات خانگی
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...